Marc Duez was afgelopen weekend één van de blikvangers in de 6 Uren van Kortrijk. Samen met corijder Hendrik Béatse kwam hij er de originele Volvo 240 Turbo van GDM Motors proefrijden. Hoewel de wagen de finish niet haalde, blikt het team toch tevreden terug op de testsessie in Kortrijk.
De Volvo 240 Turbo van GDM Motors kreeg de eer om het deelnemersveld in Kortrijk te openen als nulwagen. “Dat was een bewuste keuze, want we kwamen de wagen hier vooral testen”, vertelt Hendrik Béatse, CEO van GDM Motors en corijder van dienst. “De Volvo 240 Turbo in kwestie was oorspronkelijk afkomstig van circuit en werd de laatste maanden en weken omgebouwd naar een rallywagen. De wagen heeft van meet af aan erg goed gepresteerd. Acceleratie, remmen, wegligging… De basis zit gewoon erg goed, dus op dat vlak mogen we heel tevreden zijn.”
Jammer genoeg eindigde de test net voor het ingaan van de slotronde. “We reden met een mechaniek die toch al wat kilometers op de teller had. Toen de wastegate van de turbo kwam vast te zitten, waren we genoodzaakt om te stoppen. Niettemin zijn we heel tevreden, want we hebben heel wat geleerd. Zo moeten er op het vlak van wielen en banden nog wat aanpassingen gebeuren en zullen we ook nog de eindverhouding wijzigen. Op dat vlak kregen we natuurlijk uitstekende feedback van Marc Duez, onze huispiloot als het ware en testrijder bij uitstek.”
Niet alleen de Volvo 240 Turbo reed zich in de kijker voor het oog van duizenden toeschouwers. Ook Marc Duez kon op heel wat aandacht rekenen. “Aangezien ook Patrick Snijers aan de start stond, kreeg de organisatie het idee om ook Robert Droogmans uit te nodigen en zo de ‘Drie Musketiers’ te herenigen op zaterdag. Een erg geslaagd initiatief, want er kwam heel wat fans op hen af. Het was leuk om hen nog eens samen te zien.”
GDM Motors gaat nu verder aan de slag met de ontvangen feedback. “We zullen deze winter ons huiswerk maken om de wagen volgend jaar opnieuw te presenteren in zijn definitieve vorm. Een deelname aan de Legend Boucles in Bastogne bijvoorbeeld staat op de planning. We zijn ervan overtuigd op die manier interesse op te wekken bij piloten en gentleman drivers die eens met iets bijzonder willen rijden. Weet dat de wagen toch iets meer dan 300 pk ontwikkelt, dus er is beslist potentieel.”
Het team wil in de rallysport op hetzelfde elan verder gaan als momenteel op circuit. “Bij GDM Motors is het onze missie om reproducties van topkwaliteit te maken van wagens van weleer. We willen ze bereikbaar houden voor gentlemen drivers die iets bijzonder willen, maar ook in een betrouwbare wagen willen rijden zonder zorgen en dat allemaal in een kleine, gezellige structuur. Instappen, rijden en plezier beleven!“, aldus Hendrik Béatse.