Indrukwekkende affiche Rally van Haspengouw in de maak

Met nog 10 dagen te gaan voor de afsluiting van de inschrijvingen, kunnen we al bevestigen dat de affiche van de 28ste Rally van Haspengouw ronduit indrukwekkend wordt. De inschrijvingslijst telt al 47 deelnemers, waaronder een dozijn RC2’s en drie GT’s, samen goed voor maar liefst… 15 Belgische titels!

Titelverdediger Jos Verstappen zal met de Citroën C3 Rally2, voorzien van het startnummer 1, het parcours openen.

Dit jaar krijgt hij enkele kleppers van formaat als tegenstanders, waaronder de winnaars van 2024, vice-kampioen Cédric Cherain in een Skoda Fabia RS, en de winnaar van 2022, Stéphane Lefebvre met de Toyota Yaris GR Rally2 van PTR Racing, met Pieter Tsjoen (8-voudig Belgisch rallykampioen) als navigator.

En dat is nog niet alles, want ook viervoudig Belgisch kampioen Freddy Loix, de Limburger die al vier keer de beste was in Haspengouw (2005, 2013, 2014 en 2016), verdedigt de kleuren van PTR Racing in de Skoda Fabia RS, samen met Juliette Tsjoen, de dochter van Pieter, die dit seizoen de openingsmanche extra kleur zal geven met zijn team.

Pieter Tsjoen, Freddy Loix, Stéphane Lefebvre, Cédric Cherain en Jos Verstappen, zij vertegenwoordigen in totaal 15 Belgische rallytitels! Van een topaffiche gesproken.

Syx en Martens outsiders

De strijd vooraan wordt bijzonder boeiend, want er zijn nog een paar outsiders die zich in de strijd tussen de kampioenen willen mengen. Denk daarbij aan Bjorn Syx, die vorige week zijn deelname met de Toyota Yaris GR Rally2 mondeling bevestigde, Thomas Martens, het jonge Limburgse talent dat deze keer kiest voor een Hyundai i20 N Rally2 van BMA, en Emile Breittmayer in zijn snelle Citroën C3 Rally2, de man die vorig jaar de eerste scratch op de tabellen zette.

Fred Miclotte, vorig jaar tweede in Haspengouw, kiest deze keer voor een VW Polo GTi Rally2, terwijl Nicola Stampaert, Steven Dolfen en Richard Pex aan de start komen met een Skoda Fabia.

Streekrijders Jimmy D’hondt en Christophe Verstaen blijven trouw aan hun Citroën C3’s.

Naast het Rally2-geweld, mogen we op zaterdag 28 februari nog heel wat spektakel verwachten op de 12 klassementsproeven van deze Rally van Haspengouw. Onder andere van de Porsche 992 Rally GT van Pieter-Jan Michiel Cracco, die het op zal nemen tegen de twee Alpine’s A110 RGT van Chris Vandamme en de Nederlander Michel Van Der Blonk.

Op alle niveaus zal het niveau erg hoog liggen, want in de M-Cup. neemt titelverdediger Franky Boulat het met zijn M3 op tegen onder andere Tobi Vandenberghe, Philip Lommers, streekpiloot Siem Dendas en Tom Ceuppens.

De Rally van Haspengouw is ook de openingsmanche van de Stellantis Motorsport Rally Cup en natuurlijk ook van het Junior BRC, dit seizoen voorbehouden voor wagens van de categorie Rally6.

De rallyfans mogen zich alvast opmaken voor een topeditie van de Rally van Haspengouw op zaterdag 28 februari. Noteer ook alvast de shakedown op donderdag 26 februari in je agenda!

Hans Jacobs
Hans Jacobs
Hans Jacobs is één van de twee grondleggers van RallyandRaces dat in 2007 het licht zag. De combinatie van een stevige dosis interesse in de autosport en de fotografie vormde de basis voor RallyandRaces, een site voor de autosport in België. Gaandeweg tracht Hans samen met de medewerkers de lat telkens weer wat hoger te leggen.

Laatste nieuws

Gerelateerd nieuws