Histo Cup Belgium: Chris Dobbelaere wil punten scoren

Komend weekend staat de volgende manche van het Histo-Cup Belgium kampioenschap op het programma. Dit tijdens de Ardeca Ypres Rally, in de nevenwedstrijd Divisie 2. Op zaterdag krijgen de deelnemers 10 proeven voorgeschoteld, goed voor ongeveer 130 kilometers tegen de klok.
Vier teams zullen de uitdaging in en rond regio van Ieper en de Westhoek aangaan binnen de Histo Cup. Kampioenschapsleiders Dobbelaere-Vandersarren zullen hun campagne nog verder willen verrijken met een goede puntenoogst die hen dichter kan brengen bij een eventuele kroon op hun seizoen. Maar men zal weerwerk krijgen, door het duo die vorig jaar met de titel ging gaan lopen, met name Swerts-Ghesquiere. Bert en Robbe zijn terug van de partij in hun potente Opel Manta en zullen eens te meer willen bewijzen, dat men nog niets van hun snelheid heeft moeten inboeten, tijdens de iets langere winterpauze voor hen.

Bert Swerts

Verder komen ook het lokale team Lagache-Clarys aan de start in een Opel Ascona I200 en het duo Lannoo-Balcaen in hun Opel Manta A. In de afgelopen TAC Rally vocht dit duo een seconde strijd uit, toen de krachtbron van Lagache het begaf. Men wees dus gewaarschuwd dat deze teams zich zeker willen tonen.
Zoals traditioneel speelt het weer een grote factor tijdens deze wedstrijd. Met de mooie en warme weersvooruitzichten en het hoge tempo qua opvolging van de proeven, zal dit voor zowel mens als machine een grote uitdaging vormen. Beide zullen in optimale conditie aan de start moeten verschijnen en het minste foutje zal dan ook cash worden betaald. Bovendien zijn er enkele leuke referenties voor de Histo-cup deelnemers in de gehele Divisie 2 wedstrijd, strijd op alle fronten dus.

Christophe Lagache

Hieronder kan je nog even een overzicht vinden van de teams met hun verkregen startnummer
208 Dobbelaere – Vandersarren
212 Swerts – Ghesquiere
217 Lagache – Clarys
222 Lannoo – Balcaen
Afspraak dit weekend in de Westhoek, waar er meer dan 180 wagens aan de start zullen staan, verdeeld over diverse wedstrijden en kampioenschappen. Rond de klok van 19u30 zal de winnaar van deze manche bij de Histo-Cup gekend zijn en weten we, wie met de zege aan de haal ging in de Kattenstad. Supporters, geniet van dit mooie rallyfeest en hou het veilig!

Jorg Lannoo

Bron: Histo-Cup Belgium

Dirk Titeca
Dirk Titeca
Dirk Titeca is qua leeftijd de ouderdomsdeken binnen het team van RallyandRaces. Sedert de jaren '80 is hij actief als autosportjournalist.

Laatste nieuws

Gerelateerd nieuws