Na twee klinkende overwinningen van een Master, met name Jos Verstappen, is het geen verrassing dat een 50+ piloot het parcours in Tielt zal openen. Frédéric Miclotte is van alle deelnemers het best geklasseerd in de tussenstand van het Kroon-Oil BRC. Daardoor mag hij met zijn Škoda Fabia RS het parcours van de 50ste TAC Rally zaterdag openen. In de BRC Master Cup staat hij na de Rally van Haspengouw nog altijd op de tweede plaats.

“In het verleden heb ik al vaak het startnummer 1 gehad als copiloot naast. onder andere Freddy Loix, maar het is de eerste keer dat ik nummer 1 zal hebben als rijder. Daar ben ik wel trots op. Maar, het geeft me geen bijkomende stress. Voor Nicolas, mijn navigator, is de stress wat groter om juist in te klokken,” vertelt de snelste navigator van het land. “Trouwens, we gaan weinig voordeel halen uit onze startpositie. Bij droog weer is het eerder een klein nadeel omdat er veel stof op de baan ligt. Mocht het geregend hebben, dan had ik overal diep gesneden,” besluit Miclotte lachend.
Bij de Rally2’s is Bert Coene de tweede Master in zijn thuisrally. Het zal vooral uitkijken worden voor de tijden van de snelle Porsche 997 GT3 van Patrick Snijers, die gebrand is op een knalprestatie op het gladde asfalt. Het wordt in elk geval een prestigestrijd met Tim Van Parijs. Bij de Porsches zien we verder ook Henri Schmelcher in het Master-klassement.

Voor de dichte ereplaatsen moet ook rekening gehouden worden met de grote favoriet in Historic, Paul Lietaer, en met de tenoren van de MATS Performance M-Cup. Andy Lefevere heeft zijn BMW een grondige upgrade gegeven om in Tielt een gooi te doen naar de zege. Daarvoor moet hij wel voorbij Franky Boulat, Cris Algoedt, Dany Claesen, Koen De Waele en Thierry Cokelaere, om er maar een paar te noemen. In de Histo Cup vinden we Frank Baert met zijn Opel Manta, naast de snelle Opel Kadett van lokale specialist Chris Dobbelaere en de Opel Ascona van Eric Louies.
Heel wat kanshebbers die punten willen scoren in de BRC Master Cup in de 50ste TAC Rally, de tweede manche van het Kroon-Oil Belgian Rally Championship Divisie 2.
