Porsche vooraan na een bijzonder bewogen tweede vrije training

In de Ardennen kenden we een bewogen tweede vrije training van de TotalEnergies 6 Hours of Spa-Francorchamps! Meteen na het groene licht verloor Antonio Giovinazzi op de Raidillon de controle over de #51 AF Corse Ferrari 499P, wat meteen voor een eerste rode vlag zorgde. De sessie was amper herstart toen Charles Milesi met de #35 Alpine A424 in de grindbak van de Pif-Paf aan Les Fagnes belandde. Dat was echter klein bier in vergelijking met de zware crash van Stephen Grove, die met de #60 Iron Lynx Mercedes-AMG LMGT3 opnieuw op de Raidillon de controle over zijn wagen verloor! Opnieuw volgde een rode vlag… Aansluitend werd de sessie met dertig minuten verlengd, ten opzichte van de oorspronkelijke timing.

Dat was echter buiten een fout van Tom Gamble gerekend, die aan het stuur van de #007 Aston Martin Valkyrie achterwaarts de bandenmuur inging! In het laatste halfuur ging ook Miguel Molina in de fout, vlak na de tweede linkse van Blanchimont. De #50 Ferrari 499P eindigde zijn dolle rit tegen de vangrail en liep daarbij schade aan de voorkant op… terwijl de #59 McLaren 720S LMGT3 Evo van James Cottingham, Sébastien Baud en Grégoire Saucy in een grindbak belandde!

Kévin Estre gaf Porsche Penske Motorsport opnieuw kleur en dat ondanks de vele onderbrekingen, met een snelste ronde van 2’01’’475. De Fransman zit uiteraard in de #6 Porsche 963, een wagen die hij met Laurens Vanthoor en Pascal Wehrlein deelt. Zijn snelle chrono bleef tot het einde van de sessie bovenaan de tabellen staan. De Duitse bolide bleef uiteindelijk de #50 Ferrari voor, die de sessie in de box beëindigde, gevolgd door de #20 BMW M V8 Hybrid WRT van Robin Frijns en René Rast, de #12 Cadillac V-Series.R Hertz Team Jota van Alex Lynn, Norman Nato en Will Stevens, en de tweede Porsche Penske Motorsport, de #5 van Julien Andlauer, Michael Christensen en Nico Müller. De #15 BMW WRT van Kevin Magnussen en Raffaele Marciello eindigde als achtste, terwijl de beide Peugeot 9X8 op de tiende en elfde plaats strandden. De #94, onder andere bestuurd door Stoffel Vandoorne, eindigde één tiende van een seconde vóór de zusterwagen.

In de klasse LMGT3 ging de snelste chrono van de dag naar de #27 Heart of Racing Aston Martin Vantage AMR LMGT3 van Ian James, Zacharie Robichon en Mattia Drudi. Die bleef de #87 Akkodis ASP Team Lexus RC F LMGT3 van Petru Umbrarescu, Clemens Schmid en Jose Maria Lopez voor, en de #54 Vista AF Corse Ferrari 296 GT3 van Thomas Flohr, Francesco Castellacci en Davide Rigon.

De zesde tijd ging naar de #46 WRT BMW M4 LMGT3 van Valentino Rossi, Kelvin van der Linde en Ahmad Al Harthy. De #61 Iron Lynx Mercedes-AMG LMGT3, onder meer met Maxime Martin aan het stuur, werd dertiende. De #81 TF Sport Corvette Z06 LMGT3.R, bestuurd door Tom Van Rompuy, Rui Andrade en Charlie Eastwood, eindigde op de vijftiende plaats.

Vandaag staat de derde vrije training gepland en dat van 11u00 tot 12u00. Vanaf 14u40 volgen de kwalificaties en de Hyperpole, waarbij de wagens uit de LMGT3-klasse eerst het circuit innemen, gevolgd door de Hypercars — één van de vele hoogtepunten van het weekend!

Giovanni Declercq
Giovanni Declercq
Giovanni Declercq kwam vele jaren terug in contact met RallyandRaces als videograaf. Ondertussen vaste waarde geworden en de overstap gemaakt naar fotograaf. In de periode dat sigarettenreclame nog mocht fanatiek supporter van Patrick Snijers. Evenementen zoals Goodwood kunnen hem zeker bekoren evenals het Toutes Terrain kampioenschap in Frankrijk!

Laatste nieuws

Gerelateerd nieuws