Afgelopen weekend begon RedAnt Racing aan de tweede seizoenshelft van de Porsche Carrera Cup Benelux op het TT Circuit van Assen. Niels Langeveld, Thomas Kangro en Milan Marczak keerden met gemengde gevoelens terug uit het noorden van Nederland, al lieten ze wel blijken dat ze opnieuw over heel wat potentieel beschikten.
The Cathedral of Speed, de bijnaam van het snelle TT Circuit van Assen, maakte tijdens de populaire Jack’s Racing Day zijn reputatie opnieuw helemaal waar. De twee sprintraces van de Porsche Carrera Cup Benelux kenden een heel bewogen verloop, maar voor de rijders van RedAnt Racing niet altijd met een goede afloop.
“Tijdens de kwalificaties werden we aangenaam verrast door de derde tijd van Milan Marczak”, stelt RedAnt Racing team manager Marc Goossens. “Milan had nog nooit op Assen gereden, maar liet al tijdens de testdag en de vrije trainingen zien dat hij zeker over de nodige snelheid beschikte. Helaas moest hij op de startgrid drie plaatsen achteruit, wegens het hinderen van een andere wagen tijdens de kwalificaties. En derde op de grid of zesde, dat kan een wereld van verschil betekenen.”
Zo bleek in de openingsronde van de eerste race. Halverwege die eerste ronde sloot Marczak handig aan bij RedAnt Racing-teammaat Niels Langeveld, maar aan de buitenkant van bocht 11 bleek Domas Raudonis niet van wijken te willen weten. Marczak en de Litouwer raakten elkaar eventjes, waardoor laatstgenoemde over de boordsteen schoof en zo lek reed.
“Zonder die lekke band voor Raudonis had Milan gewoon de positie kunnen teruggeven”, legt Goossens uit. “Nu kreeg hij voor dat incident een drive-through aan de broek, waardoor zijn race onmiddellijk om zeep was. Gelukkig kon Niels Langeveld zich na een blitzstart van op de achtste plaats wel net achter de kopgroep handhaven, waardoor hij uiteindelijk als vierde finishte. Thomas Kangro, in de vrije trainingen geplaagd door koppelingsproblemen, werd in de aanvangsfase dan weer rond getikt. Dat leverde begrijpelijkerwijze wat frustraties op. Uiteindelijk finishte hij als zestiende, drie plaatsen achter Milan.”
De RedAnt Racing-troepen bleven niet bij de pakken zitten, en waren van plan om op zondag één en ander recht te zetten. Ook al leverden hun startposities – zevende voor Langeveld, achtste voor Marczak en 15de voor Kangro – niet de allerbeste uitgangsposities op.
“En toch had Milan mits wat geluk in de openingsronde naar plek vier kunnen doorschuiven”, legt Goossens uit. “Maar geloof het of niet, opnieuw kwam het tot een contact met Raudonis. Door schade rechtsvoor was Milans race meteen over. Leergeld betalen, heet zoiets toch? Jammer, want Milan toonde het hele weekend lang heel wat potentieel. Dat stemt me wel optimistisch voor de laatste twee meetings van het seizoen, in Zolder en Zandvoort.”

“Niels verloor door zijn startpositie wat tijd in de aanvangsfase, maar kon nadien het tempo van de leiders goed volgen”, vervolgt Goossens. “Dat leverde hem uiteindelijk de punten van de zesde plaats op. In de tussenstand staat hij nu derde, op 19 punten van de leider. Ook Niels heeft de nodige snelheid, als hij die tijdens de slotmeetings in goede startposities kan omzetten is alles nog mogelijk. Wat Thomas betreft, die vond in de tweede race wel de nodige gemoedsrust, wat een tiende plaats opleverde.”

De Porsche Carrera Cup Benelux is van 12 tot 14 september op Circuit Zolder actief, in het kader van de Truck Grand Prix. Een thuisrace waar de troepen van RedAnt Racing uitstekend voor de dag willen komen.