Vader en zoon schrijven fantastisch verhaal met dubbeloverwinning

Een goede twee weken na de de 47ste editie van de Belcar 24 Hours of Zolder blikken we terug op de Limburgse etmaalrace. Dat werd dit jaar een wel érg speciale en succesvolle editie voor vader Gerben en zoon Jarne uit Herk-de-Stad. Het geslacht De Meulder reed naar een overwinning, respectievelijk in de klassen GT Sport en Club Sport! RallyandRaces kon de heren kort spreken na hun glansrijke prestatie.

Vorig jaar was het al prijs voor de 24-jarige Jarne, die toen in zijn derde deelname aan de Zolderse etmaalrace met de JJ Motorsport BMW naar de overwinning reed in de TB-klasse (dit jaar omgedoopt tot ‘Club Sport’, n.v.d.r.). Gerben reed toen naar een mooie derde plek in diezelfde klasse, eveneens met een BMW van JJ Motorsport.

Dit jaar geen JJ Motorsport aan de start in Zolder, dus werd er uitgekeken naar ander materiaal. Jarne kreeg in het voorjaar de kans om met een Mercedes-AMG GT4 van het Selleslagh Racing Team test te rijden, en dat beviel hem uitstekend.

“Het was vooraf wel even wennen. Een relatief zware voorkant door de 8-cilinder maakt dat deze auto toch wat anders te rijden viel dan de BMW’s die ik eerder gewend was, maar het was meteen duidelijk dat dit een uiterst competitief pakket was.” En zo geschiedde. Het Selleslagh Racing Team kwam voor deze 47ste editie op de proppen met het jongste rijderskwartet van het gehele deelnemersveld met een gemiddelde leeftijd van slechts, u leest het goed, 20 jaar. De 17-jarige Vic Stevens, in 2024 nog wereldkampioen in het karten, reed de Mercedes-AMG GT4 tijdens de ‘Superpole’ meteen naar de eerste plek in de klasse GT Sport. Stevens en De Meulder werden verder vervoegd door Alex De Schepper, die zijn strepen verdiende in de VW Fun Cup, en Alec Verbergt, zoon van voormalig Belcar-kampioen Tim Verbergt.

Tijdens de openingsuren van de race, speelden de Selleslagh Racing boys haasje-over met de zeer snelle Hamofa Motorsport BMW M4. Die wagen kreeg na enkele uren te kampen met problemen dus konden de jonge snaken hun voorsprong uitbouwen. “We reden dan ook de perfecte race”, stelt De Meulder. “Je merkt echt aan alles dat het Selleslagh Racing Team uiterst professioneel is en dat het tot de échte top van de Belgische autosport behoort. We maakten strategisch geen enkele fout. Elke Full Course Yellow, safetycar of veranderde weersomstandigheid werd tot het maximale benut.” En of het loonde! Uiteindelijk reden De Meulder / Stevens / De Schepper / Verbergt naar de overwinning in de op één na snelste klasse, GT Sport, met een voorsprong van net geen 30 ronden op nummer twee. Algemeen leverde hen dat een spectaculaire achtste plaats op, op slechts drie ronden van de JDK by NGT Porsche Cup.

Maar daar stopte het verhaal niet. Vader Gerben, ook reeds toe aan zijn derde editie, kon eveneens het perfecte resultaat behalen en reed met de IR PWRD BY GRT Motorsport BMW naar de overwinning in de klasse Club Sport. Dat deed hij samen met teamgenoten Van Der Aa / Moechars / Puelings / Dirkx die eveneens een foutloze wedstrijd afwerkten. Gerben De Meulder is dan ook apetrots: “Het is fantastisch om dit jaar op de hoogste trede van het podium te mogen staan, en dat terwijl ‘onze’ Jarne het eveneens klaarspeelde om te winnen in GT Sport. Dat is iets dat ik blijvend zal koesteren!”.

Maar zoals altijd is en blijft autosport een teamsport. “Dit fantastisch verhaal konden we niet schrijven zonder de inzet van beide teams, van onze teamgenoten en natuurlijk alle sponsors. Een welgemeende dank u wel aan ieder van hen!”.

Korneel Debruyn
Korneel Debruyn
Van kinds af aan is Korneel reeds gepassioneerd door auto's en autosport. Wat oorspronkelijk begon met een passie voor exclusieve (sport)auto's, groeide daarna uit tot een grote interesse in de autosportwereld. Momenteel focust Korneel zich op het circuitgebeuren, waarbij GT- en uithoudingsraces hem het meeste boeien. Ook het testen van de nieuwste (sport)wagens neemt hij graag voor zijn rekening.

Laatste nieuws

Gerelateerd nieuws