Stage 2 van de Rally Battle georganiseerd door het RACB National Team werd deze zaterdag en zondag georganiseerd op de piste van het RACB Driving Academy. Van de 50 concurrenten die werden uitgenodigd om voor de jury het beste te geven werden acht finalisten weerhouden voor de Power Stage in december. Na deze ultieme confrontatie worden dan twee laureaten aangeduid die met een Corsa Rally6 in de kleuren van het RACB National Team en Opel Team Belgium het Junior Belgian Rally Championship 2026 mogen afwerken.
De meest recente operatie van het RACB National Team om jonge en talentvolle rallyrijders te ontdekken is een groot succes. Niet minder dan 206 Belgen geboren in 1999 of later en in het bezit van een rijbewijs namen deel aan één van de zeven selectiedagen die in het RACB Competence Center in Nijvel werden georganiseerd. Daar kon ieder zich op een simulator op dezelfde rallyproef met de anderen meten. De auteurs van de 50 beste tijden werden op 25 en 26 oktober opgeroepen voor Stage 2, op dezelfde site.

“Samen met Alex Bengué en Bas Leinders hebben we een selectief parcours van 1,33 kilometer uitgetekend, met het gros van de traditionele moeilijkheden van een rallyproef”, stelt Marc Duez, de coach van het RACB National Team. “De 50 geselecteerde jongeren werden op zaterdag in vijf groepen van tien opgeroepen. In eerste instantie had ieder recht op een verkenning van het tracé, waarna twee getimede rondjes met een standaard Opel Corsa volgden. In functie van hun moedertaal werden ze bijgestaan door een ervaren corijder: Samuel Maillen voor de Franstaligen en Anton Dupan voor de Nederlandstaligen. Zaterdag hadden we wisselvallige omstandigheden: van droge piste tot regen en wind… Net de weersomstandigheden die je tijdens een rally wel kan tegenkomen. Voor elke groep zette Alex Bengué een referentietijd neer, zodat iedereen op gelijkwaardige wijze kon worden beoordeeld.”Aan het eind van de dag besliste de jury om de 20 snelste rijders op te roepen voor een nieuwe test op zondag. “Deze keer vroegen we aan de kandidaten om ’s ochtends twee rondjes tegen de tijd neer te zetten, en één ’s namiddags”, stelt Geoffroy Theunis, General Manager van het RACB National Team. “Na deze confrontatie en na een kort interview hebben we een lijst van acht finalisten opgesteld. Die worden op 13 en 14 december opgeroepen voor de Power Stage op de piste van Bernister. Daar mogen ze het beste van zichzelf geven aan het stuur van een Opel Corsa Rally6.”

Na die laatste confrontatie kiest de jury twee laureaten die het Junior Belgian Rally Championship 2026 zullen afwerken, aan het stuur van een Corsa Rally6 in de kleuren van het RACB National Team en van Opel Team Belgium.
Tussen de 8 finalisten vinden we 2 Vlamingen, namelijk Wouter David uit Hasselt en Josse Demyttenaere uit Ieper.