Voor de piloten én toeschouwers die nauw betrokken zijn bij het VAS-Rallygebeuren, worden het drukke dagen. Volgende week is er de seizoenafsluiter in Kortrijk. Maar eerst trekken de meesten zondag richting Gingelom, voor de Rally van Zuid-Limburg. Deze rally is een organisatie van Topspeed Rally Club Haspengouw, bekend van hun BRC-manche. De Rally van Zuid-Limburg wordt verreden over bijna 204 km, waarvan 132,72 km tegen de chrono. Er worden vier lussen van 3 klassementsproeven verreden. Zondag rolt de eerste wagen van het startpodium om 08u45, terwijl de finish voorzien is rond 17u30. Opvallend is wel dat de deelnemers een onuitgegeven parcours voorgeschoteld krijgen. KP Gingelom gebruikt een gedeelte van de Haspengouw Rally, maar wordt wel in de omgekeerde richting verreden. Walshoutem blijft identiek aan vorige jaren, maar wordt ook omgekeerd afgelegd. En tenslotte KP Niel, met de gekende pleintjes, spectaculaire passages en verraderlijk hoge borduren. Een deel van de proef is overgenomen van het voorgaande traject, maar ook hier in de omgekeerde richting.

Wat de eindzege betreft, wordt natuurlijk gekeken naar de aanwezige Rally 2-bolides, in de handen van Skoda-pionnen Frederic Miclotte en Richard Pex. Laatsgenoemde is duidelijk gemotiveerd na zijn 2de plaats in de Hemicuda Rally, terwijl Miclotte aast op sportieve revanche na vorig jaar op de dichtste ereplaats te zijn geëindigd, na een ongenaakbare Jos Verstappen. Voor de liefhebbers van Rally2 is het zeker ook uitkijken naar het debuut van Eric Benaets en Stijn Vanderbiesen in de Jimmy D’Hondt-Citroën C3.

Maar we mogen zeker niet naast het vele Porsche-geweld kijken die er aan de start komt. Kris Princen deed al een jaar niet meer aan competitie, maar iemand met dergelijk talent heeft weinig kilometers nodig om aan de top mee te draaien. Laat ons stellen dat wie voorbij de Porsche 992 GT van Kris en Peter Kaspers komt, nooit niet ver van het podium zal finishen. De Limburgse topfavoriet wordt in het Porsche-peloton gesteund door Patrick Snijers, zeker een outsider voor een dichte ereplaats, Jimmy D’Hondt, Frank Jorissen en Bart Windmolders.

Ook de Mitsubishi’s kunnen een rol van belang spelen in de debatten. Vooral als je weet dat er kleppers aan het stuur zitten als Jonas Langenakens, meer dan vertrouwd met de streek en de rally, de gebroeders Vandevelde , Erik Degeling en Olli Hanegreefs. Neem daar nog wat Subaru’s bij, met gekende namen als Matthias Boon en Siem Dendas in het pilotenzitje, en meteen heb je de ideale mix voor een mooie zondag rallysport.

De Historics garanderen ook telkens een perfecte combinatie van snelheid en spektakel. De meeste ogen zijn gericht op Dirk Deveux en diens Ford Escort MKII, al willen piloten als Michael America(Ford Escort MKII), Bert Swerts(Opel Manta) en Coen Vink(Ford Sierra Cosworth) volop in de clinch gaan. Ook uitkijken naar het heroptreden van Stock Depot-man Wim Soenens in de Ford Escort MKII, voor de gelegenheid bijgestaan door zoon Pierre-Mathieu.

Maar voor velen is het ook één van de laatste kansen om de nodige punten te scoren voor het VAS-kampioenschap, of eventueel een resultaat te verbeteren. Alexander Derez en Barbara Vromman zijn al zeker van de titel in Divisie 1-2, en de West-Vlamingen kunnen in Gingelom én Kortrijk er een soort uitgebreide ereronde van maken. In Divisie 3 zou het al heel erg moeten mislopen om Michiel Stubbe van de titel weg te houden. Koen Verhaeghe kan bij de Historics in divisie 4 een goede zaak doen, gezien hij van de huidige top de enige is die in Zuid-Limburg aan de start komt. Net zoals in de divisie 5, waar de volledige top van het klassement ontbreekt.
