Belgian Rallycross & Cross Car Championship 2026: 9 manches op de kalender

Dit weekend valt met een spannende finale in Mettet het doek over het Belgian Rallycross & Cross Car Championship 2025. Nog voor de laatste kampioenen gekroond worden, presenteren RACB Sport en de BRX Promotor de evenwichtige en uitdagende kalender voor het komende seizoen.
Net zoals dit seizoen, staan er negen manches op het programma, met drie keer een internationale confrontatie met de deelnemers aan het Nederlands kampioenschap. De kalender biedt ook heel wat variatie, want er wordt op vier verschillende circuits gereden, met vier wedstrijden op het Duivelsbergcircuit in Maasmechelen, drie op het Glosso-circuit in Arendonk, een verplaatsing naar het Eurocircuit in Valkenswaard en een traditioneel finaleweekend op circuit Jules Tacheny in Mettet.
Het Duivelsbergcircuit heeft de eer het seizoen te openen op 7-8 maart, waarna twee wedstrijden op het Glosso-circuit gepland zijn op 19 april en 6-7 juni, een manche die ook meetelt voor het Nederlands kampioenschap. Na die eerste kennismaking met de Nederlandse collega’s, volgt de verplaatsing naar het snelle Eurocircuit op 20-21 juni.
Op 26 juli keert het kampioenschap terug naar Maasmechelen. Na de zomerbreak herneemt het kampioenschap op 13 september in Arendonk, waarna twee cruciale manches op het programma staan op het Duivelsbergcircuit op 26-27 september, weer een krachtmeting met de Nederlanders, en op 25 oktober. Het seizoen wordt op 7 en 8 november afgesloten met een spannende finale op het legendarische circuit Jules Tacheny in Mettet.
Een kalender die voldoende uitdagingen biedt voor elke piloot.

(meer info op www.belgianrx.be)

Dirk Titeca
Dirk Titeca
Dirk Titeca is qua leeftijd de ouderdomsdeken binnen het team van RallyandRaces. Sedert de jaren '80 is hij actief als autosportjournalist.

Laatste nieuws

Gerelateerd nieuws