Nieuws over de ‘Rallye de Wallonie’ 2026

Al bijna drieënveertig jaar lang blijft de Automobielclub van Namen zijn wedstrijd voortdurend ontwikkelen, terwijl hij trouw blijft aan de regio Namen en de omliggende gemeenten. Deze band met de stad Namen werd trouwens nog versterkt met een overeenkomst die loopt tot 2030.

De 43e Rally van Wallonië vindt plaats in het weekend van 25 en 26 april. Het evenement maakt uiteraard nog steeds deel uit van het Belgisch kampioenschap (BRC). De wedstrijd in Namen is de vierde manche van het kampioenschap en de eerste in Wallonië waar de deelnemers van divisie 1 worden verwelkomd.

Gesterkt door de hernieuwde steun van de partners Piragri, Gego Team en Comet, hebben Etienne Lerson en het hele team van de Automobile Club de Namur de deelnemers ontmoet om een wedstrijd die al vele jaren unaniem wordt geprezen, nog verder te verfijnen.

Hoewel het parcours enkele nieuwigheden zal ondergaan die later bekendgemaakt zullen worden, betreft de belangrijkste verandering het verdwijnen van de rally “divisie 2”. “Met zo weinig deelnemers was het niet langer interessant om deze wedstrijd aan te bieden. Zo kunnen we ons opnieuw concentreren op de Comet VHRS-rally”, legt Etienne Lerson uit.

Want naast de rally divisie 1 wint de VHRS-rally aan belang. De eerste en niet onbelangrijke verandering is de terugkeer van het servicepark naar Jambes. “Dat was echt een wens van veel deelnemers aan de VHRS-race.” Het park in Bouge miste echt ziel. De VHRS zullen dus worden ondergebracht bij het servicepark van de “D1”-rally in Jambes.

Wat de timing betreft, zullen de deelnemers aan de Comet VHRS-rally direct na de passage van het laatste team van de Belgische D1-kampioenschapsrally van start gaan. Het parcours zal dus identiek zijn, met uitzondering van de laatste ronde op zondag, die de VHRS niet zullen rijden om op een redelijk uur in Jambes te kunnen terugkeren.

Dat zou de vaste teams moeten overtuigen om in april terug te keren naar de rally, en zou ook andere teams moeten aantrekken. Zoals bekend is België een vruchtbare bodem voor regelmatigheidsrally’s en het leek de AC van Namen belangrijk om een zo aantrekkelijk mogelijke wedstrijd aan te bieden.

De Automobile Club van Namen legt momenteel de laatste hand aan de details van zijn wedstrijd, maar alle doorgangvergunningen zijn inmiddels.

Hans Jacobs
Hans Jacobs
Hans Jacobs is één van de twee grondleggers van RallyandRaces dat in 2007 het licht zag. De combinatie van een stevige dosis interesse in de autosport en de fotografie vormde de basis voor RallyandRaces, een site voor de autosport in België. Gaandeweg tracht Hans samen met de medewerkers de lat telkens weer wat hoger te leggen.

Laatste nieuws

Gerelateerd nieuws