EMO Sport onthult zijn troepen voor de Porsche Rally Trophy Benelux 2026

Zoals enkele weken geleden al aangekondigd, zal EMO Sport, de structuur van Patrick Emontspool en Luc Manset, in 2026 diverse Porsche 992 Rally GT inzetten. Donderdagavond werden de eerste duo’s onthuld tijdens een presentatie van hoog niveau in de ateliers van technisch partner Lifelive Motorsport in Sankt Vith.

Een onverminderde passie voor rally en de emoties die deze sport losmaakt, hebben Patrick Emontspool ertoe aangezet om zijn structuur EMO Sport met het oog op het sportseizoen 2026 een nieuwe impuls te geven.

“Vorig jaar ben ik bij verschillende wedstrijden aanwezig geweest en ik was onder de indruk van de prestaties en het enthousiasme rond de Porsche 992 Rally GT waarmee Cédric Cherain reed”, aldus Patrick Emontspool. “In die mate zelfs dat ik beslist heb om twee exemplaren van deze prachtige wagen te bestellen. Weken werden maanden, en vandaag zijn we hier verzameld om officieel het startschot te geven van een nieuw avontuur dat bijzonder opwindend belooft te worden.”

Het geheim van een performant team is zich met de juiste mensen omringen. Daarom besliste Patrick Emontspool al snel om voor de coördinatie en het dagelijkse beheer van EMO Sport te vertrouwen op Luc Manset, met wie hij in het verleden in het kader van regionale rally’s nauw heeft samengewerkt.

“Zodra de plannen van Patrick officieel werden gemaakt, zijn we door talrijke rijders gecontacteerd die interesse hadden om een van onze Porsche 992 Rally GT te huren”, verklaart Luc Manset. “De samenwerking met Lifelive Motorsport voor de voorbereiding en technische opvolging van onze wagens stelde iedereen gerust. Op het moment van deze voorstelling is één Porsche 992 Rally GT rijklaar en die werd trouwens al tijdens de Spa Rally 2025 ingezet. Een tweede wagen is in opbouw, terwijl een derde via onderverhuur aan de start zal verschijnen van de eerste manche van de Porsche Rally Trophy Benelux 2026, tijdens de Rallye de Wallonie.”

In Namen zullen dus drie Porsche van EMO Sport aan de start verschijnen. Een eerste bemanning bestaat uit Romain Delhez en Gérôme Bollette, die tijdens de voorbije Spa Rally al met de 992 Rally GT konden kennismaken.

“Porsche in rally, dat ken ik”, glimlacht Romain Delhez. “Vanaf de eerste meters met de 992 Rally GT voelde ik dat deze wagen efficiënter is dan de vorige generaties – 997 en 991 GT3 – omdat zijn ontwerper, Lionel Hansen, de auto heeft uitgerust met alles wat nodig is om te presteren. We beginnen dus aan de Porsche Rally Trophy Benelux 2026 met ervaring aan het stuur van deze 992 Rally GT. We kijken er echt naar uit.”

Ervaring met de 992 Rally GT is er ook bij Loïc Pirot en Jean-Baptiste Bodet. “Vorig jaar hebben we met zo’n wagen de Rallye de la Semois gereden – en gewonnen”, herinnert Loïc Pirot zich. “Daarna volgde de East Belgian Rally, met een tweede plaats in RGT achter Cédric Cherain. Dat was voor ons voldoende om dit verhaal verder te zetten. De komst van de Porsche Rally Trophy Benelux, met vijf wedstrijden, bood een mooie kans om het avontuur aan te gaan. We kijken uit naar Wallonië.”

De derde Porsche van EMO Sport die langs de Maas in Namen aan de start verschijnt, wordt bestuurd door Tom Rensonnet, opnieuw genavigeerd door Johan Jalet. “Deze wagen is een droom”, glimlacht Rensonnet, die doorgaans actief is binnen de ‘Weather Crew’ van Hyundai Motorsport in het WRC en vorig jaar nog met een Rally2 reed. “De zoektocht naar het noodzakelijke budget om deze Porsche 992 Rally GT in te zetten, is intens. Na de Rallye de Wallonie maak ik een eerste balans op, om te bekijken waar we staan en hoe het project zich verder kan ontwikkelen.”

EMO Sport wordt daarmee een van de belangrijke spelers in de Porsche Rally Trophy Benelux 2026. “Dat kampioenschap vormt inderdaad ons prioritaire programma”, besluit Luc Manset. “Maar onze Porsche kunnen voor eender welke andere wedstrijd worden gehuurd, internationaal, nationaal of regionaal. Patrick en ik staan open voor overleg, met als doel op alle niveaus van de competitie aanwezig te zijn. De Porsche 992 Rally GT is een wagen van deze tijd, en dat willen we in de eerste plaats bevestigen met resultaten en sterke samenwerkingen.”

Dirk Titeca
Dirk Titeca
Dirk Titeca is qua leeftijd de ouderdomsdeken binnen het team van RallyandRaces. Sedert de jaren '80 is hij actief als autosportjournalist.

Laatste nieuws

Gerelateerd nieuws