Met niet minder dan 34 wagens op de deelnemerslijst en een startveld dat zowel kwantiteit als kwaliteit combineerde, werd reikhalzend uitgekeken naar de start van de 100 Series by BGDC 2026! Deze zaterdag zorgde de 3-uursrace op het circuit van Zolder voor heel wat wendingen, om uiteindelijk de spectaculaire MARC II Mustang V8 van Raphaël van der Straten en zijn nieuwe teamgenoot Thomas Vanloocke te kronen.

Uiteindelijk stonden een dertigtal wagens op de startgrid in de vroege namiddag. Er waren de forfaits van de Audi RS3 LMS TCR JW Raceservice van Gielisse-Van Noordenne, de BMW 130 GTR PK4FUN van Wouters-Little en de Peugeot Spider Silhouette Ca Roule Racing van Muller-Frère, die helaas al tijdens de trainingen met mechanische problemen kampten. Enkele ogenblikken na de start botste de BMW 130i JW Raceservice van Roodbeen-Braker tegen de bandenmuur in de chicane, wat leidde tot een eerste neutralisatie onder Full Course Yellow.

Poleman Fred Bouvy moest eerst de Porsche 992 GT3 Cup Speedlover #18 van Jaxon Verhoeven laten voorgaan, waarna de spectaculaire Lamborghini Super Trofeo van Saber Motorsport Engineering de leiding overnam. Nadat hij Bouvy afloste, bood Marc-Olivier Van Oppens weerwerk op de voorste posten, terwijl het Porsche-kamp een belangrijke pion verloor: de #23 MM Racing van de familie Meurrens raakte betrokken bij een incident met de Porsche 996 GT3 Cup #84 van Patrick Vander Eecken en Nicolas La Monica in de Villeneuve-chicane na een remprobleem.

Dat gaf de twee Speedlover-Porsches de kans om de leidende Lamborghini op te jagen. In het laatste deel van de race zagen we echter een ander scenario: Thomas Vanloocke, die Raphaël van der Straten had afgelost, ging zijn tegenstanders voorbij en nam ongeveer een half uur voor het einde de leiding. De uit Australië afkomstige Mustang Silhouette hoefde daarna enkel nog gecontroleerd uit te rijden om een knappe overwinning te behalen, de eerste algemene zege voor Vanloocke, meteen al in zijn eerste race met deze wagen!

Het eindpodium en de top drie in de klasse GT+ werden vervolledigd door de Porsche Speedlover #18 van Jean-Pierre, Jaxon en Jay Verhoeven en de Lamborghini Super Trofeo van Fred Bouvy, Marc-Olivier Van Oppens en Denis Van Mol.

Het uitvallen in de slotfase van de wedstrijd van de Porsche Speedlover #17 van Olivier Dons en Kurt Hensen (radiator) zorgde ervoor dat de Toyota GR Supra GT4 van Roos Motorsport, bestuurd door Patrick Dubois en Cedric Wauters, als vierde algemeen over de finish kwam en overtuigend de overwinning pakte in de klasse GT4+.

Ze wonnen voor de Mercedes-AMG GT4 van CP Motorsport (Stentjes-Grootscholten) en de opvallende KTM X-Bow van GAS Racing (André en Guillaume Patze).

In GT- ging de overwinning naar de BMW M240i van Dayvtec Team Heiveld, bestuurd door Bart, Peter en Robin Meynendonckx.

Ze haalden ook de top 10 algemeen. Een moeilijk debuut was er daarentegen voor de Nissan 370Z van Masselis-De Ketelaere, die kampte met een olielek aan het differentieel.

In Divisie 2 zagen we de dominantie van de man uit Sankt-Vith, Robin Dries, en Samuel Hilgers met hun Hyundai i30 TCR. Zij gaven de leiding nooit uit handen, mede doordat de concurrentie niet gespaard bleef van problemen. De Peugeot 308 Racing Cup van Ghtechnology by Trackrecord kreeg al vroeg te maken met turboproblemen die hen de hele race parten speelden. De BMW M2 Racing van M3M Endurance Academy (Thibauld Geladé, Raphaël Dauw en Gil Linster), die slim hun pitstops hadden aangepast tijdens de eerste neutralisatie, pakte de tweede plaats. Een sterke prestatie dus van deze jonge rijders, begeleid door de Luxemburgse Euro NASCAR-piloot. De Alpine A110 Cup van Kama Racing Team (Alain Boveroux en Nicolas Busschaert), die problemen had met de turbodruk, vervolledigde de top drie in Klasse E.

In Klasse F pakten Ron Vaessen en Tom Vanderheyden de overwinning met de oudere BMW E46 van Rofix Racing, terwijl de Seat Leon Supercopa MkII van Gaban Motorsport (Andy Gaban, Lancelot en Maxime Alsteens) geplaagd werd door elektrische problemen.

De Divisie 1 werd opnieuw gewonnen door de Vauxhall Astra Coupé van Guy Katsers, Philippe Ménage en François Jeukenne. De winnaars van Klasse B moesten echter stevig strijden tegen Jordan Genten, die solo reed in een Renault Clio Cup 5 in Klasse A. De jonge rijder uit het oosten van het land schitterde en won zijn categorie, terwijl de Renault Clio RS II van Rogier Van Kuyk en Thomas Leten deze keer een moeilijkere race kende.

In Klasse B vervolledigden de Renault Clio Cup (van de derde generatie) van Divoy Racing Team (Pirotte-Pirotte-Duthoit #510 en Nasello-Hennebert #210) het podium.
Vermelden we tot slot nog de overwinning in Klasse MP van de Suzuki Baleno van Lionel Corbisier, die met minder dan één seconde (!) voorsprong de Alfa Romeo 156 van Christophe Cagnina klopte na een race van 60 minuten.

Nieuwkomers Jean-Raphaël Van Veers en Martin Van Leer, met een Peugeot 206, eindigden als derde.
Na deze mooie openingswedstrijd in Limburg maakt de 100 Series by BGDC zich al op voor de tweede manche. Dat wordt tevens de eerste buitenlandse verplaatsing op Franse bodem: het Circuit van Nevers Magny-Cours. Deze wedstrijd, die ook wordt georganiseerd door de ploeg van de BGDC, staat op het programma op 14 en 15 mei.