NGT Racing met Baguette, Knutsson en Porté Ruiz in het voorprogramma van het FIA WEC

Aan een winnend team wordt niet geraakt. Het is een formule die perfect op NGT Racing van toepassing is in de aanloop naar de start van de Porsche Carrera Cup Benelux 2026, een start die traditiegetrouw op het Circuit van Spa-Francorchamps wordt gegeven, in het bijzonder populaire kader van het FIA World Endurance Championship…

Even terug de tijd in duiken: vorig jaar sloeg NGT Racing, voor goed gevulde tribunes, meteen hard toe tijdens de eerste twee races van de Porsche Carrera Cup Benelux 2025. De Belg Bertrand Baguette en de Zweed Robin Knutsson, die elk een polepositie voor hun rekening namen, mochten allebei vanaf de hoogste podiumtrede de champagne ontkurken. Knutsson won race één, terwijl Baguette zich in extremis van een podiumplaats verzekerde, waarna Bertrand een dag later aan alle druk wist te weerstaan en na een felbevochten wedstrijd won, terwijl Robin net buiten de top drie finishte.

Spa-Francorchamps is een traditioneel hoogtepunt op de kalender van de snelste merkencup van de Lage Landen, een competitie waarin de diverse Porsche 992 GT3 Cup van de eerste generatie het tegen elkaar opnemen. Ook dit jaar is dat weer het geval en van 7 tot en met 9 mei mag de competitie opnieuw op de aanwezigheid van Bertrand Baguette en Robin Knutsson rekenen. Dat betekent dat NGT Racing meer dan ooit mikt op de top van het klassement met twee rijders die in 2024 ook deel uitmaakten van de winnende equipe in de 24 Hours of Zolder.

“Wanneer ik aan een race begin, doe ik dat met de intentie om te winnen”, verklaart Bertrand Baguette, die de kleuren van D’Ieteren Luxury Performance en verzekeraar Vander Haegen zal verdedigen. “Maar door de jaren heen heb ik ook geleerd om voor een meeting nederig te blijven. Het gebruik van het ABS op de Porsche 911 GT3 Cup van de Carrera Cup Benelux bevalt me wel. Hoewel dit mijn vierde sprintrace met deze wagen wordt, naast de 24 Hours of Zolder, is het een evolutie die ik zeker kan appreciëren. En bovendien: rijden op Spa-Francorchamps, voor mijn familie en vooral mijn kinderen, voor volle tribunes, dat blijft altijd een bijzonder plezier. Samen met Lionel Hansen en Marc Maton zullen we goed kunnen testen, zodat we met zo veel mogelijk troeven aan de start verschijnen.”

Ook bij de Zweed Robin Knutsson klinkt hetzelfde enthousiasme, nu hij uitkijkt naar zijn terugkeer in de Benelux-competitie in dit prestigieuze kader. “Spa is zonder twijfel mijn favoriete circuit”, aldus Knutsson. “In 2024 behaalde ik er twee podiumplaatsen, en vorig jaar pakte ik de polepositie én een overwinning. Het doel is uiteraard om minstens even goed te doen, zeker in het kader van het FIA WEC, met al die fans op het circuit. Ik denk dat Bertrand en ik samen een zeer competitieve line-up vormen, en ik weet dat hij een van mijn belangrijkste tegenstanders zal zijn. Net als hij sta ik positief tegenover de introductie van ABS op deze wagens. Ik zal dit jaar ook in GT3 rijden, waar ABS eveneens aanwezig is. Ik kijk ernaar uit om opnieuw in de Belgische Ardennen te rijden en dit bijzondere evenement optimaal voor te bereiden.”

In het hart van de Belgische Ardennen kan NGT Racing bovendien rekenen op de aanwezigheid van de jonge Frank Porté Ruiz, een negentienjarige rijder uit Andorra die afkomstig is uit de simracingwereld. Na zijn debuut in de Franse F4 in 2023 en de eerste successen in 2024, koos Porté Ruiz er vorig jaar voor om voluit in te zetten op de Porsche Carrera Cup Benelux, waarin hij de meest succesvolle Rookie werd en bovendien twee keer het algemene podium haalde. “Die lijn wil ik dit seizoen doortrekken binnen NGT Racing”, aldus de jonge rijder. “Het doel is duidelijk: strijden voor de titel binnen een team waarvan het potentieel al lang bewezen is.”

“Met Bertrand Baguette, Robin Knutsson en Frank Porté Ruiz aan de start in Spa-Francorchamps wil NGT Racing minstens even goed doen als vorig jaar”, glimlacht Team Principal Marc Maton. “Hoewel hun profielen sterk verschillen, beschikken deze drie rijders allemaal over een indrukwekkende snelheid. Dat stemt bijzonder positief.”

De start van de Porsche Carrera Cup Benelux 2026 vindt plaats van 7 tot en met 9 mei in het kader van de 6 Uur van Spa-Francorchamps van het FIA WEC. Voor deze eerste twee races van het seizoen wordt een startveld van 27 wagens verwacht, met op het programma twee vrije trainingen van veertig minuten, een kwalificatie van vijfendertig minuten en twee sprintraces van dertig minuten plus één ronde. Dit nieuwe seizoen zal gekenmerkt worden door de komst van talrijke Rookies die voor verrassingen kunnen zorgen. Met Bertrand Ba

Hans Jacobs
Hans Jacobs
Hans Jacobs is één van de twee grondleggers van RallyandRaces dat in 2007 het licht zag. De combinatie van een stevige dosis interesse in de autosport en de fotografie vormde de basis voor RallyandRaces, een site voor de autosport in België. Gaandeweg tracht Hans samen met de medewerkers de lat telkens weer wat hoger te leggen.

Laatste nieuws

Gerelateerd nieuws