Donderdagavond stelden de mensen van XT Racing, Xavier Dekeyser en Nele Tassaert, hun bolide voor het komend seizoen voor. “Let wel” opent Xavier Dekeyser, “het is en blijft dezelfde wagen als vorig jaar, alleen kreeg hij een nieuwe livery.”
Xavier is een laatbloeier in de rallysport. “In mijn jonge jaren ging ik wel naar een rally kijken, maar echt gemotoriseerde sporten heb ik nooit beoefend. Maar dan komen de jaren dat het gezin en het bedrijf voorrang krijgt en bleef rally rijden op mijn bucketlijst staan. In 2021 kwam dan het moment dat ik dacht het zal nu of nooit worden. En de Monteberg 2021 was dan mijn grote vuurdoop. Intussen zijn we aan ons zesde seizoen bezig. Op onze kalender staan dit jaar volgend weekend de Haspengouw, en later volgen nog Wallonië, Bocholt, Ieper, Omloop van Vlaanderen, East Belgian en Spa. We maakten al vlug de keuze voor het BRC, gezien je in dergelijke rally’s veel meer leert, wat je eigen progressie ten goede komt.

De Renault Clio Rally3 is echt een competitieve wagen, maar aan het stuur van de vroegere Rally5 hebben we toch al veel kennis opgedaan. Spijtig voor de komende Haspengouw is toch wel dat we de enige Rally3 zijn die aan de start komt. Hopen maar dat in de loop van het seizoen het peloton aandikt. In Sint-Truiden en omgeving hopen we vooral onze vorige deelname te vergeten, toen we een zware sortie maakten. En verder als alles meezit, hopen we ons in de strijd met enkele van de snelle Rally4’s, en wie weet, kunnen we wat wedijveren met enkele Rally2-wagens.”
“Zoals Xavier zegt kunnen we veel meer leren in het BRC”reageert Nele Tassaert. “Zo hebben we vorig jaar gaandeweg ons notasysteem aangepast. Van een eigen “brouwsel” zijn we geëvolueerd naar een sterk systeem, dat ook klare taal schenkt aan onze ouvreurs. Wat ook uniek is dat we altijd met een eigen aangekochte wagen hebben rondgetoerd. Gelukkig konden we hiervoor altijd rekenen op steun van heel trouwe sponsors. Samen met ons serviceteam, onder leiding van Pieter-Jan Vanderper, zijn we klaar om de handschoen op te nemen.
