Maxime Potty en Renaud Herman weer Belgisch Kampioen Rally

Drie jaar nadat Maxime Potty op zijn 23ste zijn eerste Belgische rallytitel veroverde, toen als jongste Belgische kampioen ooit, heeft de piloot uit Hamoir voor de tweede keer het Belgisch rallykampioenschap op zijn naam geschreven. Door de annulering van de Boucles Chevrotines kan niemand de Skoda-piloot nog inhalen in het klassement, hoewel er nog drie wedstrijden, de Omloop van Vlaanderen, de East Belgian Rally en de Spa Rally, te rijden zijn.

De ontknoping van dit seizoen is niet vergelijkbaar met de emotionele ontlading na de finish van de Spa Rally 2023, toen Maxime Potty pas na de finish van de Powerstage zeker was van de titel.

“Het voelt inderdaad een beetje vreemd om op deze manier zekerheid te krijgen over de titel. Het is mooier om kampioen te worden na een strijd op de proeven, maar die strijd hebben we natuurlijk wel gestreden in de eerste wedstrijden van het seizoen,” vertelt Maxime Potty, die na Ieper ook besefte dat enkel Jos Verstappen hem nog van de titel kon houden, maar dan moest de titelverdediger een quasi perfect parcours afwerken in de laatste manches van het seizoen. Dat is onmogelijk door de annulering van de Boucles Chevrotines, waar Verstappen zich trouwens niet voor had ingeschreven… “We hebben het kampioenschap in ons voordeel beslist in het begin van het seizoen. Nadat we in Tielt de overstap maakten naar de Skoda Fabia RS, hebben we Jos Verstappen en Cédric Cherain geklopt in een rechtstreekse confrontatie. We hebben in elke wedstrijd goed gescoord.”

Uiteindelijk deden Maxime Potty en Renaud Herman, die op zijn beurt ook voor de tweede keer Belgisch kampioen bij de Copiloten is, wat ze moesten doen, met als kers op de taart de knappe tweede plaats in Ieper, achter Stéphane Lefebvre. Jos Verstappen en Cédric Cherain lieten beiden kostbare punten liggen door een paar sorties.

“Het is jammer dat de beslissing zo vroeg gevallen is. We komen echter in het najaar zeker nog aan de start in het Belgisch kampioenschap. Wellicht rijden we de East Belgian Rally en de Spa Rally nog, al hebben we over de rest van ons programma nog niets beslist. Eerst gaan we genieten van de titel en een mooie zomer!”

Hans Jacobs
Hans Jacobs
Hans Jacobs is één van de twee grondleggers van RallyandRaces dat in 2007 het licht zag. De combinatie van een stevige dosis interesse in de autosport en de fotografie vormde de basis voor RallyandRaces, een site voor de autosport in België. Gaandeweg tracht Hans samen met de medewerkers de lat telkens weer wat hoger te leggen.

Laatste nieuws

Gerelateerd nieuws