Een stralende najaarszon boven Sankt-Vith zorgde gisteren voor ideale rallyomstandigheden tijdens de East Belgian Rally. Aangezien de kampioen en de runner-up al zeker waren van hun eindrangschikking, lieten toch behoorlijk wat piloten deze wedstrijd aan zich voorbijgaan. In totaal tekenden 5 teams present voor de laatste manche van de Mats Performance M Cup.
Kersvers kampioen Philip Lommers opende met een trio van scratches en had na een kwart wedstrijd al bijna een halve minuut voorsprong op zijn naaste concurrent. Siem Dendas was de enige piloot die hem tijdens de eerste boucle een besttijd kon ontfutselen, maar hij werd dan weer van kortbij op de hielen gezeten door Wouter Lievens.

Op kp 5 liet Siem Dendas 47 seconden liggen op de besttijd na een foutje en verloor hij logischerwijze ook zijn 2e plaats aan Wouter Lievens. Siem liet zich echter niet uit zijn lood slaan en repliceerde met 3 opeenvolgende besttijden. Zo vormde hij zijn opgelopen achterstand weer om in een voorsprong van 6 seconden op Wouter Lievens voor het ingaan van de laatste ronde. Uiteraard was de spreekwoordelijke vogel in de vorm van Philip Lommers letterlijk gaan vliegen. Met nog 3 scratches in de laatste lus van 4 kp’s won hij overtuigend zijn 5e wedstrijd van het seizoen en bevestigde hij nogmaals waarom deze titel meer dan verdiend is.

Siem Dendas en Wouter Lievens vochten nog een mooi duel uit voor de dichtste ereplaats. Met een scratch op de laatste kp kwam Wouter nog dichtbij maar strandde hij finaal op 5 tellen van Siem Dendas. Beide heren kunnen echter terugkijken op een sterke wedstrijd en hun eerste podium van het seizoen zal hen ongetwijfeld deugd doen. Achter het leidende trio reden René Walraven en Gregory Vanovertveldt een eenzame wedstrijd. René kon het tempo vooraan niet volgen maar nam op bijna elke kp telkens wat meer afstand van Gregory. Zo eindigen beide heren respectievelijk op P4 en P5.

Door dit eindresultaat is Franky Boulat ook zeker van een 3e plaats in de eindrangschikking van het kampioenschap, want om hem nog te bedreigen moesten ofwel René ofwel Gregory minstens een podium scoren. Met zijn 4e plaats in de EBR strandt René op 1 schamel puntje van de 3e plaats. Opsteker van het weekend was wel dat net zoals in Luxemburg elke M Cup deelnemer aan de start ook de finish haalde.

Bron: MATS Performance M Cup