Het jaarlijkse rallyfeest rond Hellendoorn en Markelo vormde afgelopen weekend het decor van de zevende ronde van het Open Nederlands Rallykampioenschap. De vele duizenden toeschouwers langs het parcours zagen Kevin van Deijne en Hein Verschuuren naar een uitmuntende tweede plaats rijden.
‘Hellendoorn’ is al jaren een begrip in de Nederlandse rallysport. De proeven rondom Hellendoorn en Markelo zijn berucht om hun vele onverharde stukken en het evenement trekt elk jaar een aantal sterke gastrijders die we normaliter niet op de Nederlandse rallypaden zien. De rally is een begrip in de omgeving en het publiek wist haar weg dan ook weer in grote getalen naar het evenement te vinden.
Kevin van Deijne ging voort op de weg die hij eerder deze zomer in Duitsland insloeg. Een reset van de instellingen van de auto zorgt ervoor dat hij zich beter voelt in de auto. In Hellendoorn richtte hij zich vooral op zijn rijstijl. Met de ruime ervaring die hij de afgelopen jaren opbouwde slaagde hij erin een paar kleine veranderingen door te voeren die ervoor zorgden dat hij sterk begon, en gaandeweg de wedstrijd nog verder verbeterde.
Op vrijdagavond opende Van Deijne goed met drie tweede tijden en moest hij alleen WK-rijder Bernhard Ten Brinke voor zich dulden. Hij hield het tempo goed vast en waar verschillende concurrenten zich verslikten in de moeilijke omstandigheden, bleef Van Deijne zonder grote risico’s te nemen op de weg. Op zaterdag ging het tempo nog een tandje omhoog en zette hij verschillende keren de snelste tijd op de tabellen, alvorens hij en navigator Hein Verschuuren zich terug in Markelo als tweede mochten laten huldigen.

Kevin van Deijne: “Het ging heel goed dit weekend. We hebben goede stappen gezet. Nadat we de auto hebben gereset heb ik me vooral op mijn rijstijl gericht. Met onze ervaring zijn we in geslaagd om een paar dingen te veranderen, eigenlijk maar hele kleine dingetjes maar die zorgen er voor dat het een stuk beter ging. Als je naar de tijden kijkt zaten we er gewoon echt heel goed bij dit weekend dus we zijn super tevreden!”
De volgende wedstrijd voor Kevin van Deijne en Hein Verschuuren is de Twente Rally op 25 en 26 oktober waar de herfstachtige omstandigheden de wegen rondom Hengelo tot een uitdagend parcours maken.