Komend weekend valt met de 6 uren van Kortrijk het doek over het Vlaams Rallykampioenschap. En deze afsluiter wordt voor de vele toeschouwers er ééntje om duim en wijsvinger bij af te likken. Niet alleen is er met bijna 160 inschrijvingen de kwantiteit ten volle aanwezig, ook de kwaliteit is van een uitzonderlijk hoog niveau voor een regionale wedstrijd. De Belgische kampioen 2024 én 2025, de volledige top uit de huidige BRC-ranking, en een ex-Europees kampioen is nog maar een kleine greep uit het rijke aanbod dat zaterdagavond van het startpodium zal rollen. Een startveld waarvan sommige BRC-rally’s alleen maar kunnen dromen…

Vincent Verschueren is misschien de man met het meeste ervaring en de meeste overwinningen in Kortrijk. Maar zeggen dat dit een vrijgeleide is voor de Oost-Vlaming doet de waarheid zeker geweld aan. Verschueren start niet met de vertrouwde Citroën C3 Rally2, maar met een Skoda Fabia RS Rally2. Eerder dit seizoen finishte hij in deze wagen als primus in de Rally van Staden, en een nieuwe overwinning zou wel zorgen voor een fiks feestje in de “hometown” van co Mathieu Vynckier. Vincent moet hoe dan ook opboksen tegen een breed peloton.

Beginnen we met een sterke delegatie uit Nederland, met op kop kersvers kampioen Jos Verstappen, die een Citroën C3 Rally2 voorrijdt, net zoals Roger Hodenius. Richard Pex, de laatste weken in goede doen met top-5 plaatsen in Hemicuda en Zuid-Limburg, blijft trouw zweren aan de Skoda Fabia.

Maar ook Bjorn Syx (Toyota Yaris)en Davy Vanneste (Citroën C3) willen voluit gaan voor minstens een podiumplaats en als het even kan iets meer. Lander Depotter, één van de grootste Belgische talenten, kan hier zeker ook zijn woordje meepraten. Eerder dit seizoen bewees hij dit al aan het stuur van een Rally2-bolide(3de algemeen met Citroën in Tielt, winst met VW Polo in Lubbeek). Vul dit peloton nog aan met Bert Coene(Ford Fiesta), Richard Weatherley(Citroën C3) en Renzo Herpoel(Skoda Fabia), en je hebt meteen al een deel mogelijke hoofdrolspelers.

De Porsches krijgen in Kortrijk een moeilijk parcours voorgeschoteld om de vele pk’s kwijt te raken op de vaak natte en modderige wegen. Maar met iemand als Cédric Cherain, kampioen in ’24, aan het stuur plaats je deze combinatie toch best op je pronostiekblaadje. Al zal deze hoogstwaarschijnlijk, net zoals Kris Princen in de Rally van Zuid-Limburg afgelopen zondag, niet worden opgenomen in het eindklassement, gezien de 992 nog niet is toegelaten door de VAS bij de gehomologeerde wagens.

Patrick Snijers(Porsche 997 GT3) van zijn kant zal nog wat azen op sportieve revanche na zijn heel nipte nederlaag in Zuid-Limburg. Ook de plaatselijke Tuur Vanden Abeele(997 GT3) kan zich in de buurt van de top-10 opwerken. En niet vergeten: good old Paul Lietaer zal het niet nalaten om zijn Subaru Impreza WRC S5 ergens dichtbij het podium te nestelen.


Een heel mooie strijd in de strijd krijgen we zeker bij de Renault Clio Rally 3-piloten. Het is echt koffiedik kijken om hier een topfavoriet naar voor te schuiven. Vooral als je weet dat we met kleppers als Tim Van Parijs, Kurt Boone, Olivier Decoene, Xavier Dekeyser, Jeroen Vanhoutte, Stefaan Crombez, Jochen Claerhout en Wim Soenens te maken hebben. Zeker een mooi gevecht om te volgen.

Bij de Historics lijkt het dan weer een heel open strijd te gaan worden. Enerzijds hebben we met Sascha Oosterlinck, Brecht Hoorne, Bjorn Huygelier en Sonny Spriet enkele stevige Subaru Impreza-adepten. Zij moeten qua tegenstand dan vooral kijken naar Bert Cornelis(Opel Monza) en de lokale Maxime Castelein(Ford Escort MKII). Andere namen die zich op het voorplan kunnen werken zijn Christophe Kerkhove(Porsche 911), Jean-Louis De Roeck(BMW M3), Koen Verhaeghe(Ford Escort MKI) en de Opelisten Ludovic Vitse(Astra GSI), Claude Debue(Ascona A) en Chris Dobbelaere(Kadett GTE).

En dan zijn er natuurlijk nog de BMW’s. Altijd in de “mood” voor een stevige portie spektakel, met daaraan gekoppeld een hoge snelheid. Het is zeker uitkijken naar de “terugkeer” van Andy Lefevere met de BMW 1M. Maar andere heren die iets kunnen betekenen zijn onder andere Koen De Waele, Maickel Dick, Jensy Leys, Jasper Maelfait, Didier Spillebeen, Ashley Vercruysse en Gregory Vanovertveldt. Al zal deze zijn aandacht ook wel uitgaan naar zijn dochters Louise en Camille, die samen in een Peugeot 206 plaats nemen.

De rally start zaterdag om 17 uur, waarna het richting de Lavano-site gaat voor de openingsproef. Zondag is het dan vroeg dag, want de eerste deelnemer rolt van het podium om 07u30, voor drie rondes van telkens vier proeven. De tweede ronde wordt Lavano nog eens verreden. Hier en daar werden wat wijzigingen doorgevoerd in het traject, om het voor de deelnemers uitdagend te houden. De grootste wijziging gebeurde op KP Zwevegem, maar ook Bellegem werd grondig hertekend. Marke en Aalbeke werden ongewijzigd gelaten. Samen betekenen deze kp’s 100 km tegen de chrono, op een totaal van 236 km. Finish van de eerste wagen zondag rond 17 uur. Er is gratis inkom op alle proeven. De organisatoren Autostal Groeninghe vragen wel om alle verkeersvoorschriften optimaal op te volgen, gezien een groot deel van de Kortrijkse binnenstad afgesloten is als assistentiezone.
