Het seizoen 2025 van het Belcar Endurance Championship ligt nog maar net achter ons, en toch werkt de sterke ploeg achter het kampioenschap al volop aan de jaargang 2026 van het nationale uithoudingskampioenschap. De grote lijnen — zoals de kalender, de filosofie van het technisch en sportief reglement en de indeling van de klassen — liggen al vast. De rest volgt zonder meer nog vóór de jaarwisseling. Ondertussen hebben de eerste teams zich zelfs al ingeschreven.
“We hebben een mooi seizoen achter de rug, met verschillende winnaars, strijd op alle fronten en als kers op de taart een bijzonder geslaagde 47ste editie van de 24 Hours of Zolder”, aldus Harry Steegmans, algemeen directeur van Circuit Zolder en promotor van het nationale uithoudingskampioenschap. “Op die positieve vibe bouwen wij verder aan 2026, met in eerste instantie een evenwichtige en sterke kalender die we eerder dit najaar al bekendmaakten. Daarnaast schrijven we samen met de nationale autosportfederatie aan een nieuw technisch reglement — wellicht de meest opvallende koerswijziging voor 2026. Die filosofie om met een technisch reglement met zekere vrijheden te werken sluit aan bij de traditie van dit kampioenschap. We werken op die manier verder aan een sterk nationaal uithoudingskampioenschap waar Belgische en buitenlandse deelnemers zich thuis voelen.”

De kalender brengt de ‘Belcaristen’ begin mei naar Circuit Zolder, vervolgens naar Assen begin juni en Spa-Francorchamps begin juli. Op 29 en 30 augustus volgt de 48ste editie van de 24 Hours of Zolder, en midden oktober vinden de Belcar Finals opnieuw plaats op Circuit Zolder.
“We hebben dus opnieuw vijf meetings, met wedstrijden van drie of vier uur naast de 24 Hours of Zolder. We trekken dus voluit de kaart van de uithoudingsracerij”, legt Julie Kenis, Series Manager van het Belcar Endurance Championship, uit. “Op vraag van veel teams en rijders gaan we ook weer naar het buitenland. Assen is voor iedereen goed bereikbaar en bovendien een aantrekkelijk circuit.”
Open strijd met open klassen
Wat de indeling van het Belcar Endurance Championship betreft, wordt er in 2026 met vier klassen gewerkt: GT Cup, GT Sport, Super Sport en Club Sport.
De klassen GT Sport en Super Sport blijven ongewijzigd, terwijl de klasse Club Sport voorbehouden blijft aan productiewagens met een maximale motorinhoud van twee liter voor turbomotoren en 2,8 liter voor atmosferische wagens.

In de klasse GT Cup zal men werken binnen het kader van een technisch reglement, waarbij deelnemers, met respect voor de regels, bepaalde zaken aan hun wagens mogen aanpassen. “We mikken opnieuw op GT2-wagens, maar ook bolides uit merkencompetities van Porsche, Ferrari en Lamborghini zijn welkom, net als andere GT-wagens zolang ze voldoen aan de voorschriften van ons reglementenboek. Variëteit wordt een sleutelwoord”, aldus nog Julie Kenis.
“Last but not least willen we het Belcar Endurance Championship behouden als een competitie waarin gentlemen drivers de basis vormen. Daarom zorgen we ervoor dat iedereen die deelneemt ook effectief zijn deel van de race rijdt”, besluit Harry Steegmans.
Op naar 50ste editie 24 Hours of Zolder
In 2026 staat de 48ste editie van de 24 Hours of Zolder op het programma, en dus komt de 50ste editie stilaan in zicht. “Daar willen we werkelijk iets bijzonders van maken. Ook daaraan werken we vandaag al hard verder”, besluit Steegmans.

In de komende weken volgt meer nieuws, met eerst meer uitleg over de reglementen. Op vrijdag 12 december zetten we tijdens de jaarlijkse prijsuitreiking de deelnemers en kampioenen van 2025 in de bloemetjes.