Steve Bécaert kandidaat nr.1 om zichzelf op te volgen als winnaar in 50e TBR Rally

Een paar weken na de Ardeca Ypres Rally, is het in West-Vlaanderen terug tijd voor het regionaal rallygebeuren. Op het programma immers de 50e editie van de TBR Rally, meteen de vijfde manche van het VAS-rallykampioenschap.
Steve Bécaert werd vorig jaar afgevlagd als winnaar in een editie die door felle regenbuien soms apocalyptische toestanden opleverde. De Poperingse transporteur leverde aan het stuur van zijn toenmalige Mitsubishi Lancer Evo X een hevige strijd met Nederlander Richard Pex, tot deze met de Skoda Fabia onzacht in contact kwam met enkele strobalen.
Ook nu is Bécaert de grootste kandidaat om zichzelf op te volgen als winnaar. Met zijn Skoda Fabia was hij auteur van een schitterende editie in Ieper, zonder ook maar één noemenswaardig technisch probleem, gekruid met een 11e plaats algemeen en voor vrouwlief Hanne Van De Walle de trofee van eerste dame in de uitslag.

Kurt Boone

Nu zullen er natuurlijk wel kandidaten op vinkenslag liggen om bij het minste onheil in het Bécaert-kamp diens rol over te nemen. Denken we daarbij maar aan Kurt Boone, die zijn kort Ieper-optreden vlug wil vergeten. En hoe doe je dat beter dan met een knalprestatie? In het Porsche-kamp krijgt Boone wel stevige concurrentie van Patrick Snijers, die de 997 GT3 aan de start brengt. Hopelijk kan de meervoudige kampioen het iets langer uitzingen dan in de ORC Rally, waar hij al vlug de handdoek moest gooien met technische problemen. Of zorgt Chris Vandamme met de Alpine A110 voor de verrassing bij de RGT’s? Thierry Dekoninck, op stap met de ex-Bécaert Mitsubihsi, wordt ook best niet uit het oog verloren.


Ook uit BMW-hoek loert er gevaar, met kleppers als Andy Lefevere en Kurt Braeckevelt op het startpodium.
Paul Lietaer wordt bij de Historics vooruitgeschoven als zegekandidaat. Al is het zeer de vraag of de Zwevegemnaar effectief de Subaru Impreza WRC aan de start zal brengen, na de motorproblemen in Ieper. Maar ‘Polle’ heeft nog een razendsnelle Ford Escort RS in de garage staan, zodat hij altijd zijn rol kan opeisen.

Paul Lietaer

Opponenten voor Lietaer worden zeker Bert Cornelis, vorig jaar winnaar bij de ‘oudjes’ en zelfs goed voor een 2de plaats algemeen met de Opel Monza, Danny Vancoillie(Opel Kadett), Mathieu Vandoolaeghe(Mercedes 190) en waarom niet Kenny Verstraete, duidelijk in goede doen met de BMW E21, na zijn podiumplaats in het BRC tijdens de Ardeca Ypres Historic Rally.

Kenny Verstraete

Uit de met ongeveer 100-teams gevulde deelnemerslijst, halen we nog enkele namen. Zorgt Sonny Spriet(Subaru Impreza) voor de verrassing door Stefaan T’joens(Mitsubishi Lancer) van een nieuwe overwinning te houden in Divisie 1-2? Hret is ook uitkijken naar de eerste rally met de Lancia Ypsilon van Dirk Vermeersch, die de Fiat 124 Spider aan de kant laat. Bert Vanderstichele laat zich in de Subaru Impreza begeleiden door de ex-piloot van de wagen Jeroen Vanhoutte. Michiel Stubbe krijgt het gezelschap van vader Luc in de Renault Clio Rally4. En voor een unieke wagen moeten we zeker kijken naar de Lada Vaz 2101 van Ward Vandewalle en Sander Bossuyt.

Stefaan T’joens


De TBR-rally wordt verreden over vier rondes van telkens 2 klassementsproeven, zijnde Rumbeke, een KP gekend uit de Omloop van Vlaanderen, en Oekene, een samenvoeging van de 2 vroegere TBR-kp’s. Iets over 8 uur zondagmorgen gaat de eerste wagen van start, iets na 17 uur mag men zich klaar maken om de champagneflessen te ontkurken.

Thierry Dekoninck

Dirk Titeca
Dirk Titeca
Dirk Titeca is qua leeftijd de ouderdomsdeken binnen het team van RallyandRaces. Sedert de jaren '80 is hij actief als autosportjournalist.

Laatste nieuws

Gerelateerd nieuws