DS Automobiles en Techeetah terug klaar om te winnen!

In een Parijse studio in de buurt van het hoofdkantoor in Versailles, bevestigden DS Automobiles en zijn partner TECHEETAH vandaag opnieuw hun deelname aan de Formule E en de wil om hun reeks dubbele kampioenschapstitels verder te zetten. Dit keer om de eerste Formule E wereldkampioen te worden in een kampioenschap dat begint aan zijn zevende seizoen en zijn eerste als een FIA Wereldkampioenschap in januari 2021.

Na een recordbrekend seizoen 6 met een dubbele kampioenschapsoverwinning, is het team druk bezig geweest om het voortdurende succes van het team te verzekeren. Er werd aangekondigd dat het team het seizoen zal beginnen met de kampioenschapswinnende DS E-TENSE FE20, als één van de opties die het kampioenschap biedt als gevolg van de COVID-19-pandemie.

Mark Preston, DS TECHEETAH Team Principal: “Wat een seizoen hebben we dit jaar gehad! Dit zijn herinneringen die we voor altijd zullen koesteren, maar als we terugkijken met warmte en trots in ons hart, kijkt het team al vooruit en is het behoorlijk druk geweest achter de schermen met de voorbereiding voor het seizoen 7. Als je kijkt naar de resultaten van de afgelopen twee seizoenen kunnen we niet echt streven naar iets anders dan nog eens een dubbele kampioenschapswinst, maar dit keer als de eerste FIA Wereldkampioen van de Formule E. Ik wil van deze gelegenheid gebruik maken om de partners te bedanken die ons aan de titels hielpen en een warme welkom geven aan de partners die zich bij ons hebben aangesloten voor het komende seizoen. Onze partners spelen een cruciale rol in ons team, zowel technisch als financieel, en onze partnerships zijn gebaseerd op het gezamenlijke doel van voortdurende evolutie en de wil om de beste te zijn in wat we doen. Die winnende mentaliteit is de sleutel voor ons, omdat het alles weerspiegelt wat we doen, en het leeft echt bij onze partners, leveranciers, team en daarbuiten. Dat is wat we meenemen naar seizoen 7 en we voelen ons zeer goed uitgerust en versterkt door hun betrokkenheid. “

Xavier Mestelan Pinon, DS Performance Director: “Als gevolg van de gezondheidscrisis heeft de Formule E zijn reglementen aangepast en in plaats van een nieuwe auto te homologeren vóór de seizoensstart, hebben we de kans gekregen om de homologatie te verlengen tot het einde van het Wereldkampioenschap 2021. Gezien deze kans hebben we ervoor gekozen voor een nieuwe aanpak te kiezen en we hebben twee auto’s tegelijk ontwikkeld. Gezien de geweldige resultaten van seizoen 6 en de DS E-TENSE FE20, beginnen we seizoen 7 met een verbeterde versie van de kampioenschapswinnaar en introduceren we de DS E-TENSE FE21 tijdens de Rome E-Prix. Seizoen 7 is een nieuwe uitdaging voor ons, maar onze doelstellingen blijven hetzelfde: vechten voor overwinningen en titels. “

Béatrice Foucher, CEO van DS Automobiles: “DS Automobiles heeft zijn sporen verdiend in de geschiedenis van de Formule E met een nieuwe dubbele titel in seizoen 6 tegen de grote namen in de auto-industrie. Dankzij de mannen en vrouwen die bij dit innovatieve programma betrokken zijn, zijn we een referentie geworden in de 100% elektrische competitie. Ik ben trots op ons team en onze piloten voor hun fantastische prestaties; dankbaar voor de volledige inzet van DS-teams; en natuurlijk blij dat het seizoen 2021 zeer binnenkort van start gaat. We begonnen onze Formule E reis in 2015, als eerste premiumfabrikant in de serie. Formule E is een van de meest opwindende vormen van autosport ter wereld en werd de eerste sport ter wereld die in 2020 werd gecertificeerd als “carbon net zero”. Bovendien heeft de Formule E de zakelijke toewijding aan elektrificatie, en er is geen plaats waar we onze toewijding liever versterken, aangezien elektrificatie de kern vormt van de strategie van DS. De volledige DS-serie is geëlektrificeerd, met de DS 3 CROSSBACK E-TENSE, volledig elektrisch en de DS 7 CROSSBACK E-TENSE, plug-in hybride versie. Ons vlaggenschip DS 9 met plug-in hybride 360 ​​pk komt binnenkort op de markt en we zien een reële interesse en aantrekkingskracht in dit segment, aangezien 33% van de verkopen in Europa dit jaar bestaan ​​uit elektrische voertuigen. Dit heeft ons in staat gesteld iets bijzonders te bereiken: we hadden de laagste CO2-niveaus op de markt eind september 2020, met slechts 81 g per km. ”

Antonio Félix da Costa, regerend ABB FIA Formule E-kampioen: “Het winnen van mijn eerste Formule E-titel heeft me zoveel meer zin gegeven om er nog een te winnen. JEV en ik, en alle andere Formule E-piloten, gaan dit seizoen een aantal epische gevechten hebben, dat is zeker en ik kan er echt niet op wachten. We gaan voor die eerste Wereldkampioenschapstitel en we zullen er alles aan doen om hem binnen te rijven. Ik heb altijd gezegd dat auto’s die er snel uitzien, ook snel zijn. Onze wagen wil je niet in je achteruitkijkspiegels zien! Ik kan echt niet wachten om jullie te laten zien waar we aan hebben gewerkt, het zal niet in Valencia zijn, maar houd wel een oogje in het zeil in Santiago. We gaan ervoor! “

Jean-Éric Vergne, ABB FIA Formule E dubbel kampioen: “Sinds ik bij DS TECHEETAH kwam, heb ik uit de eerste hand gezien hoe dit team zichzelf altijd blijft verbeteren. Onze resultaten voor seizoen 6 hebben onze concurrentiepositie bewezen, en ik ben enorm opgewonden om te laten zien wat we in petto hebben voor seizoen 7. We streven er altijd naar om onszelf, onze aanpak en vooral onze langetermijnvisie te blijven verbeteren en opnieuw uit te vinden. Het team heeft fantastisch werk geleverd en ik kijk ernaar uit om opnieuw te testen in Valencia, voorafgaand aan de seizoensopener in januari in Santiago. “

De volgende race voor DS TECHEETAH is de officiële Formule E-test in Valencia, Spanje, van 28 november tot 1 december, voordat de auto’s naar Santiago worden verscheept voor de eerste race van seizoen 7, die op 16 januari van start gaat in Santiago, Chili.

Dirk Titeca
Dirk Titeca
Dirk Titeca is qua leeftijd de ouderdomsdeken binnen het team van RallyandRaces. Sedert de jaren '80 is hij actief als autosportjournalist.

Laatste nieuws

Gerelateerd nieuws