In de BRC Trophy bleef de strijd voor de overwinning bijzonder spannend tot de allerlaatste proef. Toen die geneutraliseerd werd na de koprol van Corentin Dozot, ging de overwinning naar Nicolas Vanderweerde, die uiteindelijk met een minieme marge van 0″2 voorsprong op Lény Cols de overwinning en maximale premie van 1.500 euro pakte.
In het begin van de wedstrijd werd de strijd in de Trophy gedomineerd door Valentin Dozot, de jongere broer van Corentin, die zich ook al in de kijker reed. Maar, nog in de openingsronde verloor Valentin uitzicht op de overwinning toen hij met de Peugeot 208 R2 zonder remmen viel en even van de baan ging. Met een tijdverlies van 1’40” zakte de lokale specialist ver terug.
Vanaf dat moment leek Lény Cols op de overwinning af te stevenen, maar dat was buiten Nicolas Vanderweerde gerekend. De piloot uit Aarlen stuurde zijn Clio naar de leidersplaats. In het donker kwam Lény Cols sterk opzetten, maar de leider in de BRC Trophy zou op 0″2 stranden.
“Ik ben zelf ook verrast dat we Lény hier bij konden houden,” vertelde de 40-jarige Nicolas Vanderweerde. “We hebben vorig jaar de Clio Trophy in Frankrijk gereden en daar hadden we zelfs moeite om in de top 20 te eindigen. In België hebben we nooit in de Clio Trophy gereden. Ook dit seizoen rijden we in het Frans kampioenschap. Na 15 jaar in België gereden te hebben, is dat een mooie uitdaging en we worden als Belgen ook goed ontvangen in de Franse Clio Trophy.”
Lény Cols had zich op de laatste proef graag nog eens schrap gezet om die 2 tienden goed te maken, maar die kans kreeg hij niet door de koprol van Corentin Dozot. “En dan hebben ze een normtijd gegeven die dezelfde is voor Nicolas en mij, terwijl ze die normtijden normaal berekenen op de vorige passages op dezelfde proef. Als ze dat hadden gedaan, dan zou ik gewonnen hebben. We waren elk een keer de snelste in Hastière, maar ik was een fractie sneller als we het verschil bij elkaar optellen,” vertelde Cols ontgoocheld. Nochtans reed hij een sterke wedstrijd op een snel en onbekend parcours. “Ik had hier nog nooit gereden. Dit was wellicht het snelste parcours waar ik ooit op reed. Echt uitdagend.”
In eigen streek ging de derde plaats naar Loris Nuyts, die dit seizoen de volledige Trophy zal rijden. Nuyts kende in Haspengouw pech door een vroege lekke band en een schuiver, maar deze keer bleef hij foutloos. Florian Graindorge werd vierde, voor Stéphane Delmelle en Thyrsa Eertmans, de jongedame van het RACB National Team.
Dylan Henrard indrukwekkend snel in 2WD Trophy
In de 2WD Trophy leek het na een snelste tijd op de tweede proef van Nicolas Colyns nog even spannend te worden, maar een lekke band kostte de streekrijder ruim 5 minuten, alvorens in de slotfase op te geven. Maar, vanaf de eerste proef bleek er niemand opgewassen tegen Dylan Henrard, die op straatbanden zijn Citroën C2-R2 Max naar een 13de plaats algemeen stuurde. Daarmee was Henrard maar liefst 3’26” sneller dan zijn dichtste achtervolger, Benjamin Dubasin in de Peugeot 206 RC.
“We hebben misschien minder vermogen dan in onze vroegere BMW, maar eens je de Citroën goed kent, is het ook heel amusant om ermee te rijden,” lachte Dylan Henrard.
De derde plaats in de 2WD Trophy ging naar Olivier Leroy met zijn Clio RS. Leroy wil trouwens een gooi doen naar de titel in de 2WD Trophy, nadat hij vorig jaar ook al de snelste was in de Rally van Wallonië. David Delvigne, winnaar in het Youngtimer-klassement, stuurde zijn Nissan Micra naar de vierde plaats, voor de VW Golf van Baudouin Patrick. Het is trouwens niet van zijn gewoonte, maar deze keer moest Eddy Buntinx opgeven met ontstekingsproblemen nog voor de start van de wedstrijd. Vaste Trophy-klanten Bart Schoenaers en Lieven Brulez haalden wel de finish, maar op ruime afstand van winnaar Henrard.

Jos Verstappen, heer en meester bij de Masters
Jos Verstappen, who else? Naast het maximum van de punten in het Belgisch kampioenschap, heeft Jos Verstappen ook nog altijd het maximum van de punten in de BRC Master Cup, na weer een feilloze wedstrijd met zijn Skoda Fabia RS in de Rallye des Ardennes. De 53-jarige Nederlander was veruit de snelste bij de Masters. Algemeen reed Verstappen 8 van de 12 snelste tijden. Bij de 50+ piloten was hij op alle proeven veruit de snelste.
Na de opgaves van Steven Spittaels (van de baan) en Laurent Léonard (versnellingsbak en gebroken stuur), ging de tweede plaats naar Vincent Compère in zijn BMW. Op ruime afstand werd Christophe Leclercq in de BMW Compact M3 derde.