Een nieuwe dag een nieuw verhaal in de Morocco Desert Challenge. Omwille van een nakende zandstorm in de duinen besloot de organisatie om de zesde etappe na 200 km te neutraliseren waarna de deelnemers via een alternatieve route naar het bivak in Foum Zguid trokken.
En dus werd het klassement opgemaakt aan de broodjes. “Het is jammer maar ik heb begrip voor de beslissing van de wedstrijdleiding”, zei Pascal Feryn. “Ik rijd graag in de duinen maar veiligheid gaat boven alles. Bij ons in het bivak is alles prima maar je ziet iets verderop dat er daar iets gaande is. De lucht zit daar potdicht. Vandaag raakte ik maar moeilijk op gang. De eerste 100 km voelde ik me ook wat vermoeid. Nadien ging het beter en kon ik me goed focussen. Dat was nodig op dit uitdagende parcours.”

Pascal Feryn eindigde samen met Kurt Keysers als 27e algemeen en 8e in de klasse T1.1. In het algemeen klassement is het duo 18e en 3e in hun klasse.
Met een glimlach van oor tot oor arriveerde Koen Wauters in het bivak. Samen met copiloot Tom De Leeuw wonnen ze voor de derde keer het klassement in klasse T1.1. “Het was vandaag een zeer cassante etappe die er bij momenten vrij gevaarlijk bij lag. Mijn eerste inschatting was dat je vandaag meer tijd kon verliezen dan winnen en dus heb ik op al die slechte stukken steeds met de nodige reserve gereden. En er waren veel van die slechte stukken. Telkens wanneer je dacht iets sneller te kunnen rijden was er weer iets verraderlijk en onaangekondigd waar de buggy’s en de T1+-wagens met hun grote wielen heel hard konden gaan. Als wij dat tempo wilden volgen zou dat zware gevolgen gehad hebben en dus heb ik dat ook niet gedaan. Tom heeft vandaag heel slim genavigeerd waardoor we eigenlijk niet zo heel veel verloren en we opnieuw onze klasse hebben kunnen winnen. Dus al bij al een goede dag. Al was het niet de meest aangename om te rijden. We zijn in het bivak en alweer tevreden met de winst in de klasse.” In de stand is Koen na zijn pech van maandag en de daaraan verbonden straftijd 29e in de stand.

Nicola Feryn en David Van Doren (Toyota Landcruiser) eindigden als 31e. In de stand schuiven ze op naar de 24e plaats. Bij de vrachtwagens eindigden Cedric Feryn, Bjorn Burgelman en Alexander Peeters als 5e. In de stand schuiven ze op naar de 5e plaats.

(foto’s persbericht met dank aan Jan Van Gelder (Photovision) en Alessio Corradini.)